Nahrávám...

Nevíte si rady jak vybrat disk?

Nevadí! Je to jednoduché, protože veškeré informace pro výběr disku máte uvedeny v TP od vozidla. Pro lepší vysvětlení tu máme pro Vás popis parametrů uváděných u každého disku:

Šířka disku v placích

1 palec = 25,4 mm, disky jsou dodávány např. v těchto šířkách: 5,5; 6; 7 atd.

 

Průměr disku v placích

1 palec = 25,4 mm, disky jsou dodávány např v těchto průměrech: 14, 15, 16 atd.

 

ET - zális disku

ET je vzdálenost mezi rovinou procházející středem disku a rovinou dosedací plochy disku (na brzd. kotouč př. buben). ET je udáváno v milimetrech. Čím je ET větší, tím je kolo více schováno v podběhu (zapuštěné dovnitř). Čím je ET menší, tím kolo více vystupuje ven z podběhu (vystupuje z blatníků).

 

Rozteč šroubů

Každý disk má několik upevňovacích otvorů, kterými je disk upevněn k náboji auta. K dotažení disku používáme šrouby nebo matice (podle značky automobilu). Upevňovacích otvorů na disku je 3,4,5 nebo 6 (podle značky). Rozteč se uvádí v milimetrech.

 

Středový otvor

Udává se v milimetrech a každý výrobce používá jinou velikost. V případě různého průměru na automobilu a disku se používají středící kroužky. Bez nich by kolo nebylo správně vycentrováno a při jízdě by docházelo k vibracím.

 

Šrouby / matky

Automobiloví výrobci používají k dotažení disku k náboji matky nebo šrouby, které mají dvě dosedací plochy. Šrouby (matky) na seriové disky mají dosedací plochu "kouli". Šrouby (matky) na aftermarketové disky mají dosedací plochu "kužel".

 

Zapsání kol do TP

Všechny naše kola jsou homologována Ministerstvem dopravy ČR a tak Vám na vyžádání můžeme vystavit tzv. typový list, který Vám může posloužit v případě, že si chcete objednat kola v jiných rozměrech než máte uvedeno v TP. Typový list se vystavuje vždy pro konrétní vůz a kolo.

 

Veškeré parametry disku vyhovující Vašemu vozu jsou uvedeny v technickém průkazu.

V případě dotazů či rad se neváhejte obrátit na uvedené kontakty.

Proč nakoupit u nás? 1. Ke každé objednávce příslušenství zdarma 2. Kola skladem odesíláme ihned Garance kompatibility ALU kol na Váš vůz 4. Všechna litá kola jsou homologována MDČR 5. Všechny disky jsou vhodné pro celoroční provoz